Nápis na historickej tabuli hlása: "Zloženie a účinok pitnej minerálnej vody z turčianskych prameňov. Základným liečivým zdrojom kúpeľov v Turčianskych Tepliciach je sádrová, zemitá 39 - 44 °C horúca voda (síranovo-uhličitá, vápenato-horečnatá, hypertermálna voda), ktorá sa používa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ako aj pitným kúram pri určitých druhoch ochorení. Z urologického hľadiska pre obsah síranu vápenatého, ktorý znižuje pH moču, čiže moč okysľuje, je veľmi vhodná pri fosfátových a karbonátových kameňoch a piesku v močových cestách. Ďalej jej pitie je vhodné pri zápaloch prostaty, lebo obsahuje vápnik a magnézium, ktoré pôsobia protizápalovo a protialergicky. Naša minerálna voda nepôsobí močopudne, čo je pri urologických problémoch jej nevýhoda. Z hľadiska zažívacieho systému je vhodná pri zápaloch sliznice hrubého čreva, kde pôsobí na sliznicu ukľudňujúco, ďalej pri ochoreniach žlčníka, lebo zvyšuje tvorbu a vylučovanie žlče. Je vhodným nápojom a zároveň liečivým prostriedkom pri hyperacidite, t.j. pri zvýšenej tvorbe a obsahu kyseliny žalúdočnej. Nedoporučuje sa piť pri nedostatočnej tvorbe žalúdočnej kyseliny."
Z televízneho seriálu Kolonáda divákom určite utkvel v pamäti historický park. Vojdite do Parku slávy, v ktorom nájdete lavičky venované známym osobnostiam kultúry, napríklad Patrickovi Swayzemu alebo Jozefovi Bednárikovi.
Pri návšteve mesta a kúpeľov si nezabudnite pozrieť aj Galériu Mikuláša Galandu, maliara, grafika a ilustrátora, ktorý sa v Turčianskych Tepliciach narodil. Galandova avantgardná tvorba je známa hľadaním jednoduchosti, pevnosti tvarov, monumentality. V "ružovom" a pastelovom období tvorby, ktoré sa začalo po svadbe s milovanou ženou, vyjadrujú jeho maľby, predovšetkým ženské akty a madony, nežnosť, lyrickosť, jemnú zmyselnosť, ľudské šťastie: "A tak prichádzam k sebe sám veľkou okľukou, ako moreplavec, ktorý precestoval celý svet a videl všetky krásy sveta, zrazu si uvedomí krásu rodnej zeme."